Antklodėms ir pagalvėms iki -40%

Kaip skalbti rankšluosčius?

Geriausias jausmas išlipus iš vonios – minkšto rankšluosčio prisilietimas. Tačiau taip nutinka ne visada... Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie išliktų minkšti ir švelnūs net po daugybės skalbimų? Dalinamės patarimais, kurie palengvins rankšluosčių priežiūrą ir leis ilgai džiaugtis jų minkštumu bei švelnumu.

Rankšluosčių kokybė - švelnumas

Jei norite minkštų rankšluosčių, pirmiausia reikėtų pasirinkti kokybiškus gaminius. Paslaptis yra tai, kad ne visi rankšluosčiai gali išlikti minkštais bei švelniais, kad ir kokių priemonių imsitės. Dėl šios priežasties, kai kitą kartą rinksitės rankšluosčių komplektą, darykite tai itin atidžiai.

Natūralūs ir kokybiški audiniai rankšluosčiams suteikia patvarumo ir minkštumo. Rankšluostis turėtų būti gana storas – tai užtikrins puikias drėgmės sugėrimo savybes ir minkštumą. Pigūs rankšluosčiai dažniausiai nėra labai kokybiški, jų audinys yra plonas ar netolygus, tad jau po keleto skalbimų jie tampa kieti ir šiurkštūs – nepadeda nei specialios skalbimo priemonės, nei technologijos.

ranksluosciai

Kartais mažiau yra daugiau

Gali pasirodyti paradoksalu, tačiau kai kyla klausimas, kaip skalbti rankšluosčius, apie skalbinių minkštiklį reikia galvoti labai atsargiai. Jis iš tikrųjų veikia ir tikrai gana neblogai atlieka savo darbą, tačiau dažniausiai rankšluosčiams jo yra naudojama paprasčiausiai... per daug! Taip minkštiklio likučiai kaupiasi audinyje ir skalbyklė nebepajėgia jų tinkamai išskalauti. Rezultatą nuspėti visiškai nesunku – sudžiuvęs rankšluosčio audinys, prisisotinęs skalbinių minkštiklio, primena aštrią kempinę. Taigi, skalbinių minkštiklį reikėtų naudoti labai saikingai: mažesnis jo kiekis šiuo atveju reiškia daugiau minkštumo ir švelnumo, kurio taip trokštame savo rankšluosčiams.

Tik natūraliai balta

Jei norite išlaikyti savo baltus rankšluosčius akinančiai baltus, geriau rinkitės kokybišką gaminį ir dažniau jį skalbkite. Rankšluosčiams nepatariama naudoti baliklio ar jo turinčių baltiems skalbiniams skirtų skalbiklių – juose esančios cheminės medžiagos tarsi nudegina rankšluosčio audinio plaušelius ir apie minkštumą bei švelnumą galite pamiršti amžiams.

Ilgiau išlaikyti baltų rankšluosčių atspalvį padės ir skalbimas atskirai: nemaišykite jų su kitos spalvos skalbiniais ar rankšluosčiais. O geriausia, jei rankšluosčius skalbsite apskritai atskirai – taip galima itin tiksliai parinkti tiek skalbimo priemones, tiek skalbimo programą.

Karštis ir grynas oras

Yra keletas šiurkščių ir kitų rankšluosčių priežasčių. Viena jų – nešvarumai, kurie kaupiasi pluošte. Juk rankšluostis yra tas audinys, kuris tiesiogiai liečiasi prie kūno ir sugeria po maudynių likusius vandens lašelius. Kartu su jais į rankšluosčio pluoštą patenka šampūno ar kitų plaukų priežiūros priemonių, prausiklio, kremo, kosmetikos likučiai. Plika akimi to nepastebime, tačiau daugelis kūno priežiūros ir kosmetinių priemonių sudžiūva ir sukietėja, tad sukietėja ir mūsų rankšluostis.

Siekiant to išvengti, patariama skalbti rankšluosčius gana dažna – optimalus laikotarpis siekia vos 5 naudojimo dienas. Skalbti taip dažnai reikia todėl, kad tik nedidelis kiekis nešvarumų yra visiškai pašalinami iš audinio skalbimo metu. Retai skalbiant įvairios dalelės skverbiasi giliau į pluoštą, tad jas išskalbti tampa vis sudėtingiau. Geriausias įrodymas, kad dažnas skalbimas tikrai užtikrina rankšluosčių minkštumą yra viešbučiai - keliaudamas kone kiekvienas susimąsto, kaip jiems pavyksta išlaikyti rankšluosčius tokius minkštus, švelnius ir purius net ir po daugybės skalbimų. O daugybė skalbimų ir aukštos kokybės gaminiai ir yra tas slaptasis receptas.

Skalbiant rankšluosčius patartina naudoti aukščiausią etiketėje nurodytą temperatūrą – taip neliks bakterijų. O išskalbtus rankšluosčius geriausia džiovinti prieš saulutę, gryname ore, kur jie prisisotins deguonies ir taps gaivūs bei purūs.

Dalinkis Facebook'e

Susijusios prekės

Skaityti daugiau
avatar