Šiuo metu pristatymo terminas gali siekti 7 d.d. Atsiprašome už nepatogumus.

Kokybiški rankšluosčiai po maudynių duše ar vonioje pasitinka jaukiu švelnumu ir minkštumu. Svajojate apie purius ir dailius rankšluosčius savo vonios kambariui? Rinkitės plačiame mūsų asortimente, kuriame karaliauja natūralūs pluoštai ir aukščiausios kokybės tekstilė.

Skaityti daugiau
Daugiau

Rodoma 2486

Pirkėjų atsiliepimai

 

3318 įvertinimų

 

5 žvaigždutės

Puikus vonios rankšluostis, gerai sugeria drėgmę, greitai džiūsta.

 

5 žvaigždutės

Likau labai patenkinta kokybe

 

5 žvaigždutės

Ok

Naudingi patarimai

Ka reiškia OEKO-TEX ženklas?

Rankšluosčiai yra nepakeičiamas tekstilės gaminys namuose. Be jų neįsivaizduojame maudynių duše, o taip pat jie yra nepakeičiami pagalbininkai virtuvėje. Dėl įvairios paskirties vonios rankšluosčiai, paplūdimio rankšluosčiai ir virtuviniai rankšluosčiai turi nemažai skirtumų. Visi jie turi puikiai sugerti drėgmę, tačiau geriausiai savo užduotį atliks ta tekstilė, kuri šiuo tikslu yra ir pagaminta. Platų asortimentą įvairiausių rankšluosčių rasite mūsų parduotuvėje, tad apžvelkime į ką svarbu atkreipti dėmesį ir kaip nesuklysti renkantis rankšluosčius namams.

Kokiomis savybėmis pasižymi geras rankšluostis?

Svarbiausia kiekvieno rankšluosčio užduotis, nepriklausomai nuo jo paskirties, yra greitai sugerti vandenį. Ne mažiau svarbu ir tai, kaip greitai rankšluosčio audinys vandenį išgarins – kuo geresnis jo laidumas orui, tuo greičiau audinys išdžius, tad rankšluostį ir vėl bus galima naudoti. Jei vonios rankšluosčiams ši savybė ne tokia svarbi, nes džiūti jie gali nors ir visą dieną, tai iš paplūdimio rankšluosčio tikimės greito džiuvimo, nes po maudynių visada norisi šilumos ir jaukumo, o ne šalto šlapio rankšluosčio prisilietimo. Dėl to paplūdimio ar pirties rankšluosčiai turi greitai išgarinti drėgmę.

Vanduo gali sudirginti odą, tad po maudynių kiekvienas tikimės švelnaus prisilietimo. Geri rankšluosčiai išlieka minkšti, švelnūs ir purūs po daugybės skalbimų, net ir nenaudojant tam specialių priemonių. Rankšluosčio švelnumas itin svarbus vaikams – jų oda yra jautresnė, greičiau sudirgsta.

Taip pat svarbu, kad rankšluosčiai būtų lengvai prižiūrimi. Tai itin aktualu kalbant apie virtuvei skirtus rankšluostėlius, kurie dažnai yra panaudojami ne tik rankoms ar indams šluostyti, bet ir karštam puodui nuo viryklės nukelti arba kaip šluostės.

Skirtinga rankšluosčių paskirtis

Vonios rankšluosčiai turi ne tik gerai sugerti drėgmę, bet ir būti švelnūs, minkšti, nealergizuoti odos, kuri po maudynių tampa dar jautresnė. Naudojimui namuose galite drąsiai rinktis storesnius, puresnius, tankesnio audimo (pavyzdžiui, 550 g/m2 rankšluosčiai), ilgesnio pluošto rankšluosčius. Jie džius kiek ilgiau, tačiau juk vonios rankšluosčio ir reikia tik du kartus per parą – ryte ir vakare. Svarbiausia, kad tokie rankšluosčiai ilgiau išlaikys savo švelnumą ir purumą, o dėl didesnio kiekio mažų kilpelių paviršiuje, jie vandens lašelius nuo odos surinks tiesiog nepastebimai.

Kalbant apie virtuvinius rankšluosčius, jie turėtų greitai sugerti drėgmę ir taip pat greitai išdžiūti. Rinkitės natūralaus pluošto gaminius, nes jie yra laidūs orui, todėl greičiau išgarina drėgmę. Virtuvės rankšluosčiai turi būti visada paruošti naudojimui, tad džiuvimo laikas itin aktualus. Geriausia virtuvei rinktis nedidelius, mažesnio tankio rankšluostukus – jie praktiškesni, patogiau naudojami ir lengviau skalbiami.

Jei ieškote rankšluosčio, kurį galite neštis į paplūdimį ar baseiną, rinkitės specialiai tam skirtus gaminius. Tai ploni, tačiau itin gera drėgmės absorbcija pasižymintys rankšluosčiai, kurie greitai džiūsta. Juos patogu nešioti ir naudoti, o vietos paplūdimio krepšyje tokia tekstilė užima nepalyginamai mažiau už tradicinius vonios rankšluosčius.

Atsižvelgiant į tai, kokią paskirtį atlieka rankšluosčiai, priklauso jų dydis, sudėtis bei kitos savybės. Taigi, prieš perkant verta gerai pagalvoti, kur ir kam rankšluosčius naudosite.

Kokio pluošto rankšluosčiai geriausi?

Rankšluosčiai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, tačiau pageidaujamas savybes geriausiai atitinka natūralūs augaliniai pluoštai. Sintetinis rankšluostis dažnai yra niekam tikęs, nes negali atlikti net ir pagrindinės funkcijos – sugerti vandenį, o ką jau bekalbėti apie švelnumą, minkštumą ar greitą džiuvimą. Dėl to geriausia visada rinktis rankšluostį iš natūralaus pluošto, o jo rūšis jau priklauso nuo asmeninių pomėgių ar pageidavimų. Trumpai apžvelkime pagrindines rankšluosčių rūšis.

Medvilniniai rankšluosčiai yra vienas populiariausių pasirinkimų, pasižymintis puikiu kainos ir kokybės santykiu. Rankšluosčiai iš medvilnės gerai sugeria drėgmę, yra pralaidūs orui, nedirgina ir nealergizuoja odos, yra minkšti, švelnūs, tad puikiai tinka net ir jautriai vaikų bei kūdikių odelei. Rankšluosčiai, pagaminti iš šukuotos medvilnės, palyginti su įprastu medvilnės pluoštu, yra dar švelnesni, patvaresni, puikiai sugeria drėgmę.

Bambukiniai rankšluosčiai, be kitų šiam tekstilės gaminiui būtinų savybių (geras drėgmės sugeriamumas, minkštumas), vertinami ir dėl antibakterinio poveikio bei spartesnio džiuvimo. Jie puikiai tinka naudoti patalpose, kuriose yra drėgna, atitinka alergiškos, jautrios odos poreikius ir pasižymi ilgaamžiškumu.

Lininiai rankšluosčiai, priešingai nei medvilnė ar bambukas, nėra labai švelnūs, tačiau gerai sugeria drėgmę, yra ploni, greitai džiūsta, paviršiuje nekaupia bakterijų. Tai – mėgstamas pasirinkimas pirtyje ar virtuvėje.

Gramatūra apibūdina audinio, iš kurio yra pagamintas rankšluostis, tankį. Kuo didesnė gramatūra, tuo rankšluostis geriau sugeria drėgmę, tačiau, sušlapęs, džiūsta ilgiau. Bene optimaliausias pasirinkimas – 500 g/m2 gramatūros rankšluostis, kurio drėgmės sugeriamumo savybės yra puikios, o džiuvimo procesas neprailgsta.

Kas yra rankšluosčio gramatūra ir kodėl ji svarbi?

Kuo tankesnis audinys, tuo puresnis ir minkštesnis yra ir atrodo rankšluostis. Didesnę gramatūrą renkasi mėgstantys švelnumą ar ieškantys prabangios išvaizdos. Šluostytis didelio tankio rankšluosčiais – vienas malonumas, tačiau nepamirškite, kad kartais reikia, kad rankšluostis greitai džiūtų, pavyzdžiui, maudantis jūroje ar baseine. 

Kaip pasirinkti rankšluosčio dydį?

Rankšluosčių dydžiai varijuoja nuo itin mažų iki tokių didelių, kad juos praktiškai galima naudoti vietoje pledo. Mūsų parduotuvėje rasite platų rankšluosčių dydžių pasirinkimą, tačiau norėdami teisingai pasirinkti, įvertinkite, kam rankšluostį naudosite.

Jei ieškote didelio vonios rankšluosčio, į kurį po maudynių galima jaukiai įsisupti, rinkitės 70x140 arba 100x150 cm dydį. O štai rinkdamiesi paplūdimio rankšluostį ieškokite kuo didesnio ploto – jį bus patogu panaudoti ir vietoje patiesalo, tai gali būti 70x140 ar 100x180 cm dydžio rankšluosčiai. Jei norite turėti atskirą rankšluostį kojoms, plaukams ar veidui, rinkitės iš mažesnių dydžių, o visai mažus rankšluosčius galite naudoti kaip bendrus, jie puikiai tiks ir virtuvei.

Kartais gali atrodyti, kad didelis rankšluostis yra geriausias pasirinkimas, tačiau iš tikrųjų verta prisiminti, kad didesniu rankšluosčiu ir rūpintis reikės daugiau: jis užims daugiau vietos skalbyklėje, ilgiau džius ir pan.

Kaip pasirinkti rankšluosčių spalvą ir dizainą?

Vonios ar virtuviniai rankšluosčiai dažniausiai derinami prie patalpose vyraujančio interjero. Galite rinktis vienspalvius, spalvotus ar dekoruotus papildomomis detalėmis, pavyzdžiui, kutais. Rankšluosčių komplektai, kuriuos sudaro skirtingų dydžių, tarpusavyje derantys rankšluosčiai – ne tik puiki dovana, bet ir būdas išvengti estetinio „chaoso“ įspūdžio, kai vonioje kabo skirtingi tarpusavyje nederantys rankšluosčiai.

Švelnių ir šviesių ar pastelinių spalvų ar balti rankšluosčiai yra tikra klasika – juos lengvai priderinsite bet kokiame interjere. O štai pirčiai, baseinui ar paplūdimiui siūlomų rankšluosčių asortimentas stebina raštų ir spalvų įvairove. Ir tai nėra atsitiktinumas, nes viešose vietose svarbu greitai atskirti savo rankšluostį, o ryškiaspalviai raštai padeda jį pastebėti ir identifikuoti. Be to, paplūdimio rankšluosčiai dažniausiai naudojami vasarą, kai norisi kuo daugiau spalvų ir žaismingumo.

Atraskite mūsų rankšluosčių asortimentą, kuriame siūlomi natūralaus pluošto gaminiai, pasižymintys aukšta kokybe ir patrauklia kaina. Geras rankšluostis – tai dovana sau, kuria džiaugsitės tikrai ilgai.

D.U.K

Jei norite, kad rankšluostis net ir po daugelio skalbimų išliktų švelnus bei minkštas, naudokite skystą skalbiklį ir nepersistenkite su jo kiekiu. Venkite naudoti minkštiklį, nes jo likučiai gali kauptis pluošte ir jį kietinti. Labai svarbu, kad skalbimo metu skalbiklis būtų visiškai išskalautas iš audinio. Taip pat visada vadovaukitės gamintojo pateiktomis skalbimo rekomendacijomis.

Tikriausiai pastebėjote, kad rankšluosčiai viešbučiuose atrodo tarsi nauji, nors yra daugybę kartų naudojami ir skalbiami. Kur slypi jų minkštumo ir švelnumo paslaptis? Ogi dažname skalbime. Tiesa ta, kad skalbiant rankšluosčius namuose, dažnai persistengiama su skalbimo priemonės kiekiu, naudojama daug minkštiklio. Jei skalbyklė šių priemonių iš audinio iki galo neišskalauja, jos kaupiasi audinyje ir jį kietina. Nebijokite rankšluosčius skalbti dažniau, tuomet nereikės tiek daug priemonių ir skalbimas bus švelnesnis. Venkite naudoti baliklį – dažnai skalbiami rankšluosčiai ir taip išliks balti.

Mažylių oda yra plonesnė ir jautresnė, greičiau sudirgsta, todėl rankšluosčio švelnumas jiems yra itin svarbus. Rekomenduojama vaikams naudoti natūralaus pluošto rankšluosčius: puikiai tinka medvilniniai, bambukiniai rankšluosčiai, kurie pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Taip pat svarbu, kad rankšluostį būti galima dažnai skalbti – audinyje besikaupiantys nešvarumai taip pat gali būti vaikų odos sudirgimo priežastimi.

Rankšluosčiai dažnai susiduria su drėgme, o tai yra puiki terpė mikrobams. Dėl to visada reikėtų pasirūpinti, kad rankšluostis po naudojimo kuo greičiau išdžiūtų. Rekomenduojama rankšluosčius skalbti kas savaitę, tačiau turintieji jautrią odą turėtų rankšluosčius keisti dažniau – tai padės apsisaugoti nuo sudirgimų, kuriuos gali sukelti drėgmę mėgstančios bakterijos.