Kaip pasirinkti geriausią rankšluostį?

2019-05-29
vonios ranksluosciai

Vonios rankšluostis vienintelis gali prilygti švelniam apkabinimui, tačiau tai vienas dažniausiai naudojamų tekstilės gaminių namuose, tad ne visada jo „apkabinimas“ gali būti toks švelnus, kaip tikimės. Tobulą rankšluostį įsivaizduojame švelnų ir minkštą, malonų liesti ir apgaubiantį jaukia šiluma. Be to, taip pat nemaži reikalavimai keliami ir rankšluosčio išvaizdai, tad renkantis šiuos nepakeičiamus vonios atributus, verta vadovautis keliomis taisyklėmis – jos padės pasirinkti geriausios kokybės gaminius, kurie puikiai atitiks lūkesčius.

Rankšluosčių dydžiai

Vonios rankšluosčiai varijuoja savo dydžiais, tačiau ne veltui egzistuoja tam tikri standartai. Jei mėgstate didelius rankšluosčius, kuriais galima apsisiausti, atkreipkite dėmesį plotį: didelio vonios rankšluosčio plotis turėtų būti ne mažesnis nei 70 cm, o didžiausieji siekia ir 100 cm. Optimalus rankšluosčio ilgis siekia 140-180 cm, o ilgesni rankšluosčiai yra pritaikyti gultams – tai paplūdimio rankšluosčiai.

Mažesnieji vonios rankšluosčiai turi savo paskirtį: tai gali būti rankų, veido ar kojų rankšluostis, tačiau visą kūną juo šluostytis nebus labai patogu. Taip pat nerekomenduojama eksperimentuoti su nestandartiniais dydžiais: juos gamintojai siūlo siekdami sutaupyti, tačiau praktiniam naudojimui jie nėra labai patogūs.

Rankšluosčių storis

Nėra jokios paslapties: kuo rankšluostis bus storesnis, tuo minkštesnis jis atrodys ir daugiau drėgmės sugers. Kaip ir daugelio kitų tekstilės gaminių storį, rankšluosčio audinį apibūdina gramatūra, kuri turėtų siekti 350-600 g/m2. Tai optimalus pasirinkimas, kuris užtikrins pakankamą audinio storį ir patvarumą, tačiau kartu rankšluostis net ir drėgnas bus pakankamai lengvas ir patogus naudoti. Storesni rankšluosčiai sugers daugiau drėgmės, tačiau atitinkamai ilgėja jų džiuvimo laikas, o prisigėręs drėgmės audinys tampa sunkus.

Rankšluosčių medžiaga

Rankšluostis tiesiogiai liečiasi prie odos, todėl jo medžiaga yra itin svarbi. Geriausiomis savybėmis pasižymi natūrali medvilnė, kuri yra švelni, nesukelia alerginių reakcijų ir yra laidi orui. Audinio minkštumą lemia audimo būdas, tad jei norite itin švelnaus odai prisilietimo, rinkitės kilpinio rašto rankšluostį. Šukuotinės medvilnės rankšluosčiai savo paviršiumi taip pat atkartoja kilpinį audinį, o kiekvienas jų plaušelis švelniai liečia odą sutraukdamas drėgmę.

Kalbant apie sudėtį, daugiausiai komplimentų rankšluosčių pasaulyje pelno natūralūs audiniai. Jie savo savybėmis gerokai lenkia sintetinius gaminius, yra patogesni naudoti ir pasižymi ilgaamžiškumu. Be to, medvilnės, lino ar kito natūralaus pluošto rankšluosčiai varijuoja spalvomis bei raštais, net ir vienspalviai rankšluosčiai gali būti puošti ornamentais ar ažūriniais raštais žaidžiant plaušelių, esančių paviršiuje, ilgiu.

Turintiems jautrią ar į alergijas linkusią odą, o taip pat ir mažiems vaikams, rekomenduojama rinktis ekologiškus gaminius. Tokie rankšluosčiai yra gaminami naudojant tvarius ir aplinkai draugiškus metodus, be to, juose nėra organinių trąšų, biocidų ar kitų medžiagų likučių, kurios dažniausiai ir tampa alergijos paūmėjimo priežastimis. Ekologiška medvilnė pasižymi puikia kokybe, ją lengva prižiūrėti: tokie rankšluosčiai greičiau išdžius, juos bus lengviau skalbti.

Vonios rankšluosčiai ir mada

Vonios rankšluosčiai taip pat neabejingi ir madai, todėl jų asortimente rasite visas populiariausias sezono spalvas. Šiemet itin madingas ryškus ciklamenų, švelniai mėtinis ir kiti pasteliniai atspalviai, o jei mėgstate klasiką – čia vis dar karaliauja balti rankšluosčiai. Modernaus stiliaus mėgėjams verta atkreipti dėmesį į juodos ir pilkos spalvų viražus, o išskirtinumo ieškotojus pakerės raštai ir dekoro detalės.

Renkantis vonios rankšluosčius patartina atkreipti dėmesį į vonios interjerą ir derinti spalvas. Rankšluostis yra labai pastebima detalė vonios kambaryje, tad ja galima žaisti vis keičiant vonios kambario nuotaiką.


Dalinkis Facebook'e

Susijusios prekės

Skaityti daugiau