Patalynė vaikams: kaip išsirinkti vaikišką patalynę?

Kai tėveliai renka daiktus savo vaikams, daro tai su didele meile, rūpesčiu ir atsakomybe. Ne išimtis ir naujos vaikiškos patalynės pasirinkimas. O rinktis tikrai turime iš ko: balta, vienspalvė, spalvota, su animacija, raštais, su paveiksliukais, antialerginė... Pasiklysti tokioje gausoje nesunku. Tad į ką verta atkreipti dėmesį perkant patalynę vaikui?

Koks audinys tinka?

Kad ir kaip norėtųsi nedvejojant čiupti spalvingą, žaismingą patalynę vaikui, visgi skubėti nereikėtų. Audinio sudėtis yra esminis aspektas, kurį privalu vertinti pirmiausia. Į galimų alternatyvų sąrašą atrinkite tik tuos audinius, kurių sudėtis – šimtaprocentinė medvilnė. Šis pluoštas natūralus, nealergizuoja ir nedirgina, leidžia odelei laisvai kvėpuoti, todėl vaikutis miegodamas neprakaituos ir jausis komfortiškai. Negana to, medvilnė itin jauki, švelni ir lengvai prižiūrima. Galybė privalumų suponuoja jos patrauklumą.

Vaikiškai patalynei galite rinktis kartūną – šis medvilninis audinys žavi plonumu, lengvumu ir minkštumu, tačiau drauge „paveldėjęs“ patvarumo savybę iš medvilnės pluošto. Kartūno patalynė vaikams paprastai pažeria nepaprastai plačią spalvų, raštų ir paveikslėlių gamą. Kartūnas yra laidus orui, malonus odai, tad pasirinkę šio audinio užtikrinsite savo atžaloms jaukų ir saldų miegelį visus metus. Dar vienas privalumas tas, jog net po daugelio skalbimų kartono patalynė vaikams bus išsaugojusi spalvų sodrumą.

Kokybiška minkštoji ir švelnioji flanelė – dar vienas tobulas pasirinkimas mažyliui. Šis medvilnės audinys pelnytai gali varžytis su mamos glėbio švelnumu. Dėl paviršiuje esančio mažyčio pūkelio flanelinė patalynė tinka net patiems mažiausiems. Ji nepriekaištingai priglunda, nedirgina odos, nesukelia alerginių reakcijų. Laidumas orui garantuoja maksimalų komfortą. Ypač didelio populiarumo flanelė susilaukia šaltuoju metų laiku. Nors dėl neapsakomo švelnumo flanelė atrodo gležna, visgi yra patvari ir ilgaamžė – drąsiai skalbkite, lyginkite ir garantuokite sveiką, patogų bei saldų miegą savo vaikui nuostabiai atrodančiuose pataluose.

Galima pridurti ir tai, kad medvilninės patalynės kaina labai patraukli. O jei pirksite internetu, turėsite šaunių progų mokėti dar pigiau!

Kas dar svarbu renkantis?

Tikriausia nedaugelis tėvų gali pasigirti, kad jų mažyliai miega itin ramiai, mažai vartosi ir juo labiau nėra mėgėjai lovoje pašokinėti. Atpažįstate savo atžalą? Taigi, aktyvių veiklų, neramaus miego metu gerokai sujaukiama paklodė. Išeitis – vaikiška paklodė su guma. Tai bus labai patogus sprendimas, nes guma patikimai laiko paklodę už čiužinio kraštų ir ji išlieka lygi, nesusiraukšlėjusi, o patalas tvarkingas.

Spalvos ir raštai – nors renkantis patalynę akis pirmiausia kliūva būtent už jų, bet šį kriterijų derėtų pasilikti pasirinkimo pabaigai. Viena vertus, tai tik vizualinis aspektas, suteikiantis mažylio lovai ir kambariui spalvų, žaismingumo ar kaip tik tampantis pasteline, ramia oaze. Bet patalynės raštai gali būti ir lavinimo priemonė, pavyzdžiui, šiek tiek ūgtelėję vaikučiai mėgsta skaičiuoti ant patalynės esančius piešinukus, dar vėliau – perpiešti juos popieriaus lape ir pan. Kita vertus, vaikiška patalynė su mylimiausiais pasakų ar filmukų herojais net gali tapti svaria motyvavimo priemone laiku keliauti į lovytę.

Kokybiška vaikiška patalynė berniukas ir mergaitėms

Tiek ieškantys vaikiškos patalynės berniukams, tiek mergaitėms ras itin platų spektrą rinkoje. Esminis skiriamasis bruožas, greičiausiai, bus raštai ir spalvos. Patalynė mergaitėms paprastai būna iš raudonos, violetinės, rožinės spalvų paletės, berniukams skirtos patalynės kolorite dominuoja mėlyna, žydra, sodri žalia spalvos.

Patalynę su paveiksliukais mėgsta visi vaikai, tik mergaitės dažniau simpatijas žarsto patalynei, puoštai gėlėmis, lėlėmis, saulytėmis ir panašiais raštais, o berniukai neabejingi patalynei su transporto priemonėmis: automobiliniais, motociklais, traktoriais ir pan.

Mūsų asortimente rasite ir labai platų pasirinkimą universalios patalynės, kuri tiks ir berniukams, ir mergaitėms, bei sužavės ryškiomis, žaismingomis, linksmomis spalvomis (geltona, oranžinė ir kt.) bei mielais paveiksliukais (meškučiais, kačiukais ir kitais gyvūnėliais).

Susijusios prekės