Flanelės patalynei 40% nuolaida. Žiūrėkite čia!

Skauda kaklą po miego: kodėl?

Skausmas kaklo srityje

Dažnai pribundate jausdami kaklo skausma po nakties? Jeigu jus kankina dažni kaklo skausmai, dėl to gali būti kalta netaisyklinga miego padėtis, netinkama pagalvė, raumenų įtampa, stresas ir kiti veiksniai. Šiame straipsnyje aptarsime kiekvieną galimą priežastį bei patarsime ką daryti, kad kaklo skausmai miegant ir po miego sumažėtų.

Miego padėtis

Kaip ir minėjome prieš tai, visų pirma kaklo skausmui įtaką daro netaisyklinga miego padėtis. Nuo to, kokia poza miegate, priklauso ir jūsų miego kokybė. Jeigu miegate pasukę kaklą į dešinį ar kairį šoną gulėdami tiesioje padėtyje, galite sukelti kaklo raumenų įtampą. Miegant ant pilvo su pasuktu kaklu į šoną ilgą laiką, taip pat rizikuojate sukelti įtampą ir skausmą kakle.

Taigi kokios miegojimo pozos yra geriausios?

Tinkama miego pozicija yra būti labai svarbi, norint užkirsti kelią kaklo skausmo atsiradimui. Miego metu svarbu pasirūpinti, kad kaklas ir stuburas būtų tinkamoje pozicijoje.

Miegojimas ant nugaros: ši miego poza yra viena geriausių ir labiausiai rekomenduojama kinezeterapeutų ir miego sutrikimų specialistų. Pasirinkus tinkamą pagalvę bei kūną išlaikant tiesioje pozicijoje yra išlaikomas natūralus kaklo ir stuburo linkis ir taip sumažinama raumenų apkrova ir įtampa.

Kaip įsitikinti, kad ant nugaros miegate taisyklingai?

Visų pirma, pasirinkite vidutinio aukščio pagalvę, kad kaklas būtų panašioje padėtyje su stuburu. Jeigu pasirinksite per aukštą pagalvę, ji gali sukelti per didelį kaklo lenkimąsi į priekį, o miegant su per žema pagalve, kaklas gali būti per daug užlenktas atgal. Na, o jeigu jus jau kamuoja kaklo skausmai, rinkitės ortopedinę pagalvę. Ji suteiks dar daugiau komforto miego metu.

Miegojimas ant šono: tai yra puiki alternatyva jeigu nemėgstate miegoti ant nugaros. Tačiau labai svarbu naudoti tinkamą pagalvę, kad ji išlaikytų tiesią kaklo ir stuburo padėti.

Kaip įsitikinti, kad ant šono miegate taisyklingai?

Vienas svarbiausių elementų yra tinkama pagalvė. Rekomenduojama, kad ji kiek įmanoma labiau priglustų prie kaklo linkio, kad kaklas nebūtų nei per daug pakeltas į viršų, nei per daug nuleistas į apačią. Taip pat, jeigu naktį prabundate, stenkitės pakeisti miegojimo pusę. Tokiu būdu sumažinsite kaklo įtampą ir atsikėlus kaklo skausmai bus daug retesnis “draugas”.

Na, o jeigu norite dar tobulesnės miego padėties, miegodami ant šono naudokite pagalvę, kurią būtų galima įsidėti tarp kojų. Taip išlaikysite tinkamą stuburo linkį ir sumažinsite skausmą kaklo srityje.

Miegas su pakelta galvos padėtimi: jeigu kovojate su kaklo skausmais ar turite problemų su stuburo diskais miegas su šiek tiek pakeltu galvūgaliu gali padėti sumažinti slėgį kaklo ir stuburo zonoje.

Kaip naudotis pakelta galvos miegojimo funkcija?

Naudokite reguliuojamą lovą arba pagalvę su įmontuotu pakėlimu, kad galvūgalis būtų pakeltas maždaug 30–45 laipsnių kampu. Tai padeda išvengti kaklo pernelyg lenkimo, kai miegate. Miegant tokiu būdu, kaklo skausmai turi suažėti.

Miegas ant pilvo – nerekomenduojama

Dauguma mėgsta miegoti ant pilvo, tačiau tai nėra tinkama pozicija. Ji netgi gali išprovokuoti kaklo ir nugaros skausmus. Miegant ant pilvo, kaklas pasisuka į šoną ir ilgą laiką būna tokioje pozicijoje. Tai sukelia įtampą raumenyse bei nervų užspaudimus. Tai taip pat gali pabloginti galvos skausmus, kaklo ir pečių įtampą. Jeigu jums sunku miegoti kitaip ir įprastinė pozicija yra ant pilvo , pasistenkite naudoti mažesnę pagalvę arba miegoti be jos, kad galva būtų arčiau čiužinio. Dar galite pabandyti pasidėti dvi pagalves iš abiejų pusių, kad jos jums neleistų apsiversti ant šono nakties metu.

Raumenų įtampa ir stresas

  1. Streso poveikis raumenims ir kūnui

Raumenų įsitempimas: kai žmogus patiria stresą darbo ar namų aplinkoje, organizmas reaguoja į tai aktyvuodamas „kovok arba bėk“ mechanizmą. Tai sukelia raumenų susitraukimą, įskaitant kaklo, pečių ir nugaros raumenis, net jei realios fizinės grėsmės nėra.
Lėtinė įtampa: jei stresas tęsiasi ilgesnį laiką, raumenys išlieka nuolatos įtempti, o tai gali sukelti skausmą ir spazmus.
Raumenų taškai: ilgai besitęsianti įtampa gali sukelti skausmingus taškus raumenyse, kurie gali perduoti skausmą į kitas kūno dalis.

   2. Miego pozos ir įtampa

Įsitempę raumenys trukdo atsipalaiduoti: jei kaklo ir nugaros raumenys yra įtempti dėl streso, kūnui sunku rasti patogią miego padėtį. Net gerai parinkta pagalvė ar čiužinys gali nepadėti, jei raumenys jaučiasi per daug įsitempę. Tokiu atveju, rekomenduojame apsilankyti pas specialistą, kineziterapeutą.

Priverstinės pozos: įtampa gali priversti žmogų miegoti neergonomiškose pozicijose, nes kūnas instinktyviai bando sumažinti diskomfortą. Tai gali dar labiau pabloginti stuburo ir kaklo būklę ir sukelti dar didesnius skausmus kaklo srityje.

3. Streso poveikis nervų sistemai

Padidėjęs kortizolio lygis: stresas sukelia didesnį kortizolio (streso hormono) kiekį, kuris stimuliuoja nervų sistemą ir neleidžia kūnui visiškai atsipalaiduoti. Tai gali trukdyti užmigti arba gilinti miegą.
Nervų sudirginimas: chroniškai įsitempę raumenys gali suspausti nervus, ypač kaklo srityje, kur stuburo nervai yra labai jautrūs. Dėl to atsiranda dilgčiojimas, tirpimas arba skausmas, kuris trikdo miegą.

Kaip sumažinti raumenų įtampą ir stresą?

Atsipalaidavimo pratimai prieš miegą:

  • Praktikuokite gilų kvėpavimą arba meditaciją, kad sumažintumėte streso hormonų lygį.
  • Išbandykite lengvą kaklo ir nugaros tempimą prieš miegą.
  • Šilta vonia arba kompresas: šiluma padeda atpalaiduoti įtemptus raumenis ir pagerina kraujotaką.
  • Fizinė veikla: reguliarūs pratimai padeda sumažinti streso lygį ir pagerinti raumenų tonusą, o tai gali sumažinti įtampą naktį.
  • Ergonomiška miego aplinka: pasirinkite tinkamą pagalvę ir čiužinį, kad stuburas būtų išlaikytas natūralioje padėtyje. Užtikrinkite tinkamą kambario temperatūrą ir ramybę.
  • Streso valdymas dienos metu: sumažinkite kasdienį stresą, naudodami tokias technikas kaip laiko valdymas, fizinis aktyvumas ar terapija.
  • Profesionalų pagalba: jei skausmas išlieka, apsilankykite pas gydytoją ar kineziterapeutą, kuris gali padėti įvertinti kaklo ir nugaros būklę bei pasiūlyti specializuotus pratimus ar terapiją.

Taigi, sveikiausia miego poza yra miegojimas ant nugaros. Tačiau galite miegoti ir ant šono vis juos keisdami arba net naudoti pakelto galvūgalio funkciją. Nepamirškite jog miego kokybę lemia ir tinkama pagalvė bei gera fizinė ir emocinė savijauta. Na, o jeigu ieškote tobulos miego pagalvės, Nostra.lt jums padės. Mūsų asortimente rasite įvairių pagalvių kokybiškam miegui.