Kas yra satinas?

Naudinga informacija 2018-05-03

Tie, kuriems patinka minkšti, švelnūs audiniai, greičiausiai labai mėgsta satiną. Metų metais satinas buvo naudojamas visur - nuo staltiesių iki avalynės.  Satinas laikomas prabangiu audiniu ir lyginamas su šilku ir ilgus metus buvo prieinamas tik pasiturintiems, tačiau dabar šiuo audiniu gali džiaugtis beveik visi norintys (jei ne grynu satinu, tai bent jau jo kombinacija su kita medžiaga).

dazytas satino audinys

Satino audinys kildinamas iš Kinijos ir buvo pagamintas iš šilko. Pavadinimas kilo nuo Zaitun uosto, iš kurio satinas buvo eksportuojamas į kitas šalis.  12-13 amžiuje satinas buvo eksportuojamas į Italiją, o dėl šio audinio galvas pametę daugybė romanų ir graikų. Dėl savo prabangos, satinas buvo naudojamas karalių apdarams siūti ir prieinamas buvo tik turtingiesiems. Ši situacija pasikeitė tik po industrinės revoliucijos, po kurios šio audinio apdirbimo procesas buvo palengvintas ir tapo prieinamas beveik visiems norintiems.

audinys satinas

Gamybos metu naudojant specialią technologiją iš paprastos medvilnės išgaunamas labai švelnus ir tankus medvilninis pluoštas – satinas. Tai tankus, blizgus, panašus į atlasą audinys. Daugiausiai paplitę lygaus ir juostuoto audinio raštai, o juostelių plotis gali būti įvairus. Satino audinys yra praktiškas tuo, kad gerai skalbiasi, jį lengva lyginti, greitai džiūsta, satino audinys maloniai glunda prie kūno.

satinine patalyne nostra exclusive

Bene plačiausiai satino audinys naudojamas siuvant patalynę. Satininę patalynė ypač malonu naudoti karštuoju metų laiku - į "šilką" panašus paviršius maloniai priglunda prie kūno, suteikia vėsinantį efektą. Tačiau tikrasis satinas niekada nebus slidus. Jeigu audinys slidus, dažniausia sudėtyje būna sintetinių pluoštų.
Tradicinis satinas yra medvilninis, bet gali būti ir su poliesterinio pluošto priedu. Toks audinys yra stipresnis, bet blogiau sugeria drėgmę. Satinai su poliesterinio pluošto priedu yra pigesni, stipresni, tačiau skalbiant ant medžiagos paviršiaus gali susidaryti kamuoliukai.

 

Mūsų siūloma satininė patalynė

NOSTRA EXCLUSIVE satininė patalynė

medvilninis satininis audinys