Užsakymai padaryti iki 2019-12-18 dienos vakaro bus pristatyti iki švenčių!

Kokią patalynę rinktis?

2019-04-24
patalyne

Visi žino, kaip svarbu yra gerai išsimiegoti. Geras miegas – tai geras poilsis. O geras poilsis - tai atsigavusi, švytinti oda, lygūs paakiai ir spindinčios akys, puiki pailsėjusio ir atsigavusio kūno laikysena, o svarbiausia – gera nuotaika, energija ir žvalumas.

 

Koks miegas yra „geras miegas“?

Koks miegas yra „geras“? Geras, kokybiškas miegas yra tada, kai žmogui netenka nubusti kelis kart per naktį, jis nedaug juda, retai vartosi nuo šono ant šono, tolygiai kvėpuoja, neprakaituoja, o ryte atsibunda pailsėjęs, energingas ir gaivus.

Ką daryti, norint ne šiaip prastumti naktį, o iš tiesų gerai išsimiegoti? Miegas – sudėtingas reikalas. Kasdieninės informacijos gausa, įtampa darbe, fizinio krūvio stoka, vėlyva vakarienė, triukšmas gatvėje ar audringi pokalbiai kaimynų bute – visko nesukontroliuosi. Tačiau yra vienas dalykas, kurį žmonės renkasi patys – tai yra patalynė.

Retai kas susimąsto apie tai, kokia didelę reikšmę gerai parinktam miegui turi patalynė. Taigi, kokią patalynę rinktis ir kaip išsirinkti sau tinkamą? Į ką atsižvelgti, renkantis patalynę? Į savo miego ir gyvenimo įpročius, amžių, sveikatos būklę, kambario interjerą ir kt.

Satinas – tiems, kas mėgsta prabangą

Mėgstate prabangą? Negalite atsispirti švelnaus audinio prisilietimui? Neužmiegate be šilkinės pižamos, o apšiurę interjerai jus tiesiog erzina? Rinkitės satino patalynę.

Satinas yra tankus, specialiu pynimu išaustas medvilnės audinys. Dėl specifinio audimo būdo, satinas pasižymi blizgiu, tarsi šilkiniu, paviršiumi. Satiną malonu liesti, dėl savo specifinis struktūros, jis palieka vėsaus ir glotnaus paviršiaus įspūdį. Satinas jūsų miegamajame sukurs prabangos ir elegancijos atmosferą, o savo lovoje jausitės taip, lyg aukščiausios klasės viešbutyje.

Satinas nereikalauja ypatingos priežiūros, gerai skalbiasi, išsaugo spalvą. Tačiau satinas nepasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis, greičiau nei kiti audiniai sudrėksta nuo prakaito, todėl jei sirguliuojate, jautriai reaguojate į temperatūros pokyčiams ar dėl kažkokių priežasčių ėmėte prakaituoti – rinkitės drobę arba flanelę, o satino patalynę palikite karališko poilsio akimirkoms.

Flanelė – šiltiems ir jaukiems namams

Esate natūralumo mėgėjas, jums svarbu miegant nesukaisti ir neperšalti, norite, kad naktį po antklode kūnas kvėpuotų? Galbūt turite mažų vaikų, kurie rytais atbėga įsitaisyti greta jūsų į jaukius, šiltus, švelnius patalus? Neapsiriksite, pasirinkę flanelę.

Flanelės audinys, kaip ir satinas, gaminamas iš medvilnės, tačiau kitokiu audimo būdu – tai yra pašiauštas vidutinio storumo audinys. Flanelė šiaušiama iš abiejų pusių, kol audinio paviršiuje susidaro minkštas pūkas. Būtent dėl šio paviršiaus pūko, susidaro įspūdis, kad flanelė „šildo“, todėl net šaltą vakarą, kritę į lovą, nepajusite stingdančio atvėsusios patalynės šalčio. Flanelė, dėl savo švelnumo, puikiai tinka šeimoms su vaikais.

Problema ta, kad, dažnai skalbiant, šis švelnus paviršiaus pūkas tiesiog susivelia arba „nusiplauna“. Flanelinę patalynę rekomenduojama skalbti švelniu režimu, specialiame skalbiniams skirtame maišelyje. Perkant rekomenduojama rinktis tvirtesnę ir ne pačią pigiausią flanelės patalynę – ji yra kur kas atsparesnė.

Drobė ir kartūnas – džiuginantis natūralumas

Gal jūs iš tų žmonių, kurių namų interjeras eklektiškas ir neįpareigojantis? Mėgstate rengtis kasdieniškai, dievinat džinsus ir medvilninius marškinėlius? Nešvaistote pinigų bereikalingai prabangai? Jums kur kas svarbiau – paprastumas ir patogumas? Kartūno arba drobės patalynė – kaip tik jums.

Kartūnas ir drobė – tai skirtingo pynimo medvilniniai audiniai, abu pasižymi tuo, jog yra tvirti, ilgaamžiai, lengvai skalbiami. Tiek drobė, tiek kartūnas gerai absorbuoja bei išgarina drėgmę, leidžia kūnui kvėpuoti. Įsivaizduokite – žmogus naktį suprakaituoja, patalynė sudrėksta ir atvėsta, o miegantysis, pajutęs diskomfortą, nubunda. Jei kada nors teko nubusti išpiltam prakaito, žinokite – su drobės arba kartūno patalyne, šitaip neatsitiks.

Drobė ir kartūnas lengvai glamžosi, bet koks skirtumas, jeigu jaučiatės puikiai pailsėjęs? Jei reikėtų pasirinkti vieną frazę, apibūdinančią drobės patalynę, tai būtų „džiuginantis natūralumas ir paprastumas.“

Mišrus pluoštas – tiems, kas nori visko

Negalite apsispręsti? Norite kažko, kas būtų ir natūralu, ir prabangu, kas leistų odai kvėpuoti, bet kartu nesiglamžytų ir „nesiburbuliuotų“? Patys nežinote, ko norite? Tokiu atveju, rekomenduojamas mišraus pluošto audinys.

Klasikinis mišrus pluoštas susideda iš medvilnės ir sintetikos. Jis išlaiko klasikines natūralios medvilnės savybes, tačiau audinys tampa atsparesnis skalbimui, įgyja spindesio ir atrodo kur kas elegantiškiau.

Kaip pasiklosi – taip išmiegosi

Liaudies patarlė „Kaip pasiklosi – taip išmiegosi“ akcentuoja, jog kiekvienas yra atsakingas už savo pasirinkimus ir savo veiksmus. Tačiau šiame kontekste, kalbant apie patalynę, žinomą patarlę galima pritaikyti pažodžiui – kokią patalynę išsirinksite, kaip pritaikysite ją savo kūno poreikiams, kaip pasiklosite – taip ir išsimiegosite.

Rinkitės išmintingai ir išsimiegokite gerai.


Dalinkis Facebook'e
Skaityti daugiau