Trikotažinėms paklodėms su guma 40% nuolaida!

Kaip prižiūrėti patalynę, kad ji tarnautų ilgiau?

2019-11-06
patalynes prieziura

Kaip prižiūrėti patalynę, kad ji tarnautų ilgiau?

Kalbant apie patalynę, svarbu ne tik funkcionalumas, bet ir estetika. Kruopščiai renkamės mėgstamus atspalvius, deriname patalynės užvalkalus pagal spalvas ir faktūrą. Deja, skalbimas yra neišvengiamas ir ilgainiui padaro žalos: medžiagos tekstūra keičiasi, spalvos blunka... Ar tikrai padarėte viską teisingai, kad mėgstamas patalynės užvalkalų komplektas tarnautų kuo ilgiau?

Kokybė – svarbiausia ilgaamžiškumui

Jau renkantis, kokie patalynės užvalkalai papuoš miegamąjį, reikėtų įvertinti jų kokybę. Patvarumo ir ilgaamžiškumo galima tikėtis tik iš kokybiškų tekstilės gaminių, prastos kokybės patalynei net ir pirmasis skalbimas gali būti pragaištingas.

Kokybiški patalynės užvalkalai bus pasiūti iš aukštos kokybės audinio, jų siūlės bus atliktos tvarkingai ir tvirtai. Naudojamos patikimos ir patvarios dažymo technologijos, derančios pluošto rūšiai ir audimui. Kokybišką patalynę pasirinkti bus lengviau, jei ją rinksitės patikimoje parduotuvėje, kurios asortimentas suformuotas orientuojantis į gerą kainos ir kokybės santykį.

Ar brangiau – visada geriau?

Vyrauja nuomonė, kad kuo patalynės užvalkalai kainuoja brangiau, tuo geresnės kokybės jie yra ir ilgiau tarnaus. Kartais tai gali būti tiesa, tačiau tikrai ne visada. Visų pirma, natūralus pluoštas yra kiek brangesnis už sintetinį, tad produktas iš brangesnių žaliavų taip pat bus brangesnis. Natūralaus pluošto surinkimas, apdirbimas, audimas – visa tai sudaro kaštus, kurie augant audinio kokybei taip pat auga. Taigi, jei kalbame apie patalynę iš natūralaus audinio, pigiau reiškia prastesnę jos kokybę.

Vis dėlto visiškai klaidinga manyti, kad aukštos kokybės patalynę galima prižiūrėti bet kaip. Deja, dažnai viskas būna kaip tik priešingai: brangesni ir aukštos kokybės pluoštai yra plonesni ar pasižymi tam tikra specifika ir reikalauja atidžios priežiūros. Jei pasirinkote šilką, bambuko pluoštą, satiną (taip pat ir mako satiną), egiptietišką medvilnę – būtinai paisykite etiketėje pateiktų priežiūros rekomendacijų.

Ar pakanka tik skalbti?

Kai kalbame apie patalynės priežiūra, prieš akis iškyla vaizdas, kaip į skalbyklę keliauja patalynės užvalkalai. Bet jei norite, kad patalynės komplektas tarnautų ilgiau, turite žinoti keletą svarbių triukų. Visų pirma, jei ant patalynės yra dėmių, prieš skalbiant jas užpilkite valikliu ar įtrinkite specialiu muilu ir dėmes pašalinkite. Skalbiant karštas vanduo joms padės dar labiau „įsitvirtinti“ audinyje.

Patalynės užvalkalai prieš skalbiant turi būti išvalyti nuo dulkių, pūkų ir plaukelių. Tai paprasta padaryti juos tiesiog išpurtant, o papildomai skirkite dėmesio vidiniams kampams, kuriuose šie nešvarumai dažniausiai susirenka. Taip skalbimas bus efektyvesnis.

Patalynę rekomenduojama skalbti atskirai, ypač jei kalbame apie išoriniam poveikiui jautresnius audinius. Trintis su drabužiais, o ypač sagomis ir užtrauktukais, patalynės audiniui gali padaryti nebeatitaisomos žalos. Taip pat prieš skalbiant pasirūpinkite ir pačios patalynės užsegimais – geriausia užvalkalus skalbti užsegtus.

Žemesnė temperatūra ir mažesnės apsukos

Tiek skalbiant, tiek džiovinant patalynę, patariama rinktis žemesnę temperatūrą. Iš tikrųjų geriausią rekomendaciją, kokią temperatūrą pasirinkti, pateiks... etiketė. Čia rasite rekomenduojamą temperatūrą, kurios nevalia viršyti. Vis dėlto taip nutinka gana dažnai, nes vis dar labai gajus mitas, kad skalbiant aukštoje temperatūroje pašalinamos bakterijos. Jei jau norite sterilizuoti patalynę, po skalbimo ją lyginkite – taip bakterijos bus sunaikintos, o skalbimo metu išvengsite agresyvaus karšto vandens ir skalbyklės poveikio audiniui.

Skalbiant ar džiovinant patalynę, rekomenduojamas rinktis programą, maksimaliai siekiančią 500-600 apsukų per minutę. Intensyvesnis skalbimas ar džiovinimas gali paveikti audinį įvairiai, priklausomai nuo medžiagos savybių: patalynė gali susitraukti arba išsitempti, prarasti savo originalų atspalvį, pakeisti paviršiaus tekstūrą ar prarasti pūkelį. Neeksperimentuokite su parametrais ir pirmenybę visada teikite švelnesnei priežiūrai – taip galėsite būti tikri, kad patalynės užvalkalai ilgiau atrodys tarsi nauji.


Dalinkis Facebook'e
Skaityti daugiau