Užsakymai padaryti iki 2019-12-18 dienos vakaro bus pristatyti iki švenčių!

Kaip prižiūrėti patalynę?

2019-07-31
patalynes prieziura

Kokybiškas miegas – puikios savijautos pagrindas. Gerai pailsėję naktį, kiekvieną rytą į darbus galime kibti kupini energijos, o jos dar lieka ir turiningam laisvalaikiui su šeima bei draugais. Taigi, miego kokybė svarbi ne tik tuomet, kai miegame, ji svarbi visada. O vienas iš būdų pasirūpinti geru miegu yra tinkamas dėmesys patalynės priežiūrai. Atrodo paprasta, tačiau net ir paprastos taisyklės puikiai veikia, o mes apie jas lengvai pamirštame. Prisiminkime, į ką svarbu atkreipti dėmesį norint, kad patalynė tarnautų ilgiau, o miegas joje būtų saldesnis.

Pagrindinės patalynės priežiūros taisyklės

Jei norite sužinoti, kaip tinkamai pasirūpinti patalyne, pirmiausia reikia susirasti... etiketę! Čia yra visa pagrindinė informacija apie skalbimą, džiovinimą ir lyginimą, be to, ant etiketės tikrai rasite informaciją apie tai, iš kokio pluošto patalynė yra pagaminta. Į ženklus ant etiketės reikėtų atsižvelgti: kai kurių tekstilės gaminių negalima balinti ir džiovinti džiovyklėje, jiems kenkia per aukšta skalbimo temperatūra. Nesilaikydami priežiūros instrukcijų rizikuojate sugadinti patalynę. Žinoma, nieko labai blogo greičiausiai nenutiks, tačiau nusižengimas gamintojo nurodymams gali turėti lemiamos įtakos patalynės išvaizdai.

Patalynės priežiūra priklauso ir nuo audinio, iš kurio ji yra pagaminta, savybių. Konkrečius patarimus satino, medvilnės ir kitų audinių patalynės priežiūrai rasite mūsų tinklaraštyje.

Kaip skalbti patalynę?

Susiruošus skalbti patalynę, pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į dėmes. Tai itin aktualu tiems, kurie mėgsta pasimėgauti lovoje ir pusryčiais, ir puodeliu kavos. Jei yra dėmių, pirmiausiai panaudokite specialią valymo priemonę, nes skalbiama karštame vandenyje gali būti pragaištingas ir dėmė dar labiau „įsitvirtins“ audinyje.

Prieš skalbiant rekomenduojama patalynės užvalkalus išversti ir išpurtyti – vidinėje jų pusėje kaupiasi dulkės, pūkai ir įvairūs nešvarumai, kuriuos skalbyklė nebūtinai išskalaus. Jei patalynės komplektas vienspalvis, galite ji skalbti taip kaip užvelkate, tačiau itin margus ir raštuotus audinius patariama išversti į blogąją pusę – taip skalbimo procesas mažiau paveiks spalvas ir rašto kontūrus.

Patalynės užvalkalai yra gana dideli, o prisigėręs vandens audinys yra gana sunkus, todėl kartais skalbiant gali susidaryti įplyšimų. Norėdami patalynę nuo jų apsaugoti, prieš skalbiant užsekite užvalkalus – taip audinys visur bus tolygiai dvisluoksnis, tad ir dvigubai tvirtesnis.

Skalbiant patalynę patariama vengti sintetinių ir natūralių audinių maišymo tarpusavyje, atskirai skalbti margus ir vienspalvius audinius. Geriausia kiekvieną patalynės komplektą skalbti atskirai – taip pakaks žemesnės skalbimo temperatūros ir bus paprasta pritaikyti skalbimo priemonę.

Jei patalynės lyginti neplanuojate, prieš džiaunant ją ne tik papurtykite, bet ir ištempkite – taip ji išdžiuvusi bus lygesnė. Tempiant audinio siūlai užims savo poziciją ir audinys taps tolygus bei vientisas.

Kaip laikyti patalynę?

Gali pasirodyti paprasta, tačiau verta atkreipti dėmesį ir į tai, kaip laikote patalynę. Audiniui svarbu „kvėpuoti“, todėl reikėtų vengti įvairių plastikinių maišelių. Kai kurie patalynės komplektai yra parduodami kartu su tokio paties audinio maišeliu – tai itin praktiška ir patogu. O kodėl maišelis apskritai reikalingas? Spalvota medvilnės patalynė gali būti laikoma tiesiog lentynoje, tačiau baltą patalynę reikėtų apsaugoti nuo aplinkos. Ant jos labai pastebimos dulkės, ji gali nusidažyti nuo įvairių sintetinių audinių sąlyčio metu, pagelsti, o medžiaginis maišelis ne tik apsaugos audinį, bet ir leis orui laisvai judėti.

Jei patalynės senokai nenaudojote, nepamirškite kartkartėmis jos pravėdinti. Jei tik yra galimybė, patalynę pakabinkite išsivėdinti lauke – tai suteiks gaivos pojūtį. natūralūs audiniai prisipildo gryno oro, todėl juose miegoti bus gaivu ir patogu, lengviau užmigsite.


Dalinkis Facebook'e
Skaityti daugiau